BAR Restorant Piceri Deti

Ura Dajlanit, Durrës, Albania
069 911 2433

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Restorant

BAR Restorant Piceri Deti me nje eksperience te gjate ne fushen e gastronomise, ne gatime me baze peshku dhe mishi.

BAR Restorant Piceri Deti  Durrësi është një nga ata qytete që nuk mbeten kurrë pa vizitorë! Edhe gjatë vitit, kur sezoni i plazhit ende nuk ka nisur apo sapo ka përfunduar, Durrësi është destinacioni më i vizituar i vëndit dhe sidomos nga Tirana dhe të huajtë që vijnë në Tiranë.

Arsyeja është e thjeshtë.!

Aty tashmë është krijuar një traditë e gjatë e kulinarisë së peshkut e frutave të detit e tashmë në Durrës gjendet  si një nga restorantet më të shijshme të kuzhinës së detit.

Më poshtë, do të gjeni listën e atyre që duhet të mbani në konsideratë gjatë vizitës tuaj të ardhshme:

Merluc, Orata apo Gaforre, Karkaleca , Midhje,Oktapod, Sardele,  Karpaço Peshku etj.
Supë me Peshk,Gjuzë me Limon në tigan, Supë me Peshk,
Linguini, Spaghetti, Rizoto  me karkaleca, Sallatë me Oktapod , e shume lloje te tjera …
Janë vetëm disa nga produktet e shkëlqyera të detit që do të gjeni në Restorant Deti.
Menuja e pasur dhe pamja fantastike e bëjnë qëndrimin në këtë restorant vërtet  një përvojë unike.  Vizita e këtij vendi tashmë është kthyer gati në një atraksion turistik më vete.

Restorant Deti vetë emrin e  ka mare nga që është afër me  detin,  ku dhe te  gatimi përfshihen  në shumëcen e tyre  produktet e detit, që  peshkatarët e zonës peshkojnë cdo dit në detin Adriatik  . dhe   janë  të pranishme ne restorantin tonë .

Restoranti ofron dhe nje akomodim ne Shtëpi Pritje e  ndare ne dhoma teke, dhoma dyshe, dhoma familjare etj. Dhomat janë me ajër te kondicionuar, një TV të sheshtë me kanale satelitore, një frigorifer, një dush, një tharëse flokësh dhe një tavolinë. Në hotel çdo dhomë ka një banjo private.

Adresa: Ura Dajlanit, Durrës, Albania

fInsta                                                     Rezervo

Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Orari:

11:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria: