Hotel Vila Lule

Lagjia 13, Plazh Durres, Rruga Porta e Detit, Durres, Albania
+355 695898858 / +355 673982498

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Ka një plazh privat, Hotel Vila Lule është e vendosur në Durrës. Ajo ofron një palestër dhe Wi-Fi falas.

Me një ballkon, dhomat me ajër të kondicionuar vijnë me një TV me kanale kabllo. Secili ka një banjo private të pajisur me tharëse flokësh.

Vila Lule ndryshon nga vilat e tjera që e rrethojnë.

Ndërtuar në vitet ’30 në zonën e plazhit të quajtur Iliria, ajo ndodhet në rradhën e parë përballë detit. Projektuesi i saj Kristo Sotiri ia dedikoi tërësisht të shoqes duke i dhënë emrin e saj Lule, vilës  një dhuratë që do t’i rezistonte kohës deri pas ndërrimit të sistemit.

Sot Vila Lule, me të njëjtin sharm dhe finesë destinohet për pushuesit dhe turistët e shumtë.

Pushuesit shijojnë ushqimet me menu te ndryshme tradicionale dhe ato moderne europiane ku dominon produkti i detit. Mëngjesi ofrohet çdo ditë në ambjentet e hotelit.

Porti i Durrësit, me tragete per në Itali, është 5 minuta me makinë larg nga Vila Lule, ndërsa Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës Nënë Tereza është 22 minuta larg.

Hotel Vila Lule është një nga hotelet më të vlerësuara në Durrës! Pushuesit ndihen komod ne ambjentet tona si: Restorant, Bar, Cadrat-shazllone.

Hoteli është i vlerësuar dhe nga kanali më i madh i prenotimeve online me notën 9.5 (Booking.com).

Gjithashtu ajo është një nga ambientet e vlerësuar edhe nga banorët vendas që e frekunetojnë gjatë gjithë vitit.

Ne flasim gjuhën tuaj!

Hotel Vila Lule ofron:
Parkim falas
Free Wi-Fi
Pamje nga deti
Dhoma familjare
Restorant
Bar

Adresa: Lagjia 13, Plazh Durres, Rruga Porta e Detit, Durres, Albania

Web f   Insta                                                        Rezervo

Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Orari:

07:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,