Tropikal Resort

Lagja 13 Plepa, 4000 Durrës, Albania
052 262 669

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

 

Tropikal Resort është një hotel resort gjigand që ndodhet në qytetin e Durrësit, Shqipëri. Ka një hapësirë të madhe të gjelbër dhe natyrë të bukur. Plazhi privat dhe pishina e bukur, kopshti i mirëmbajtur dhe i lulëzuar në çdo stinë, ku nuk mungojnë pemët tropikale karakteristike, e bëjnë unik këtë Resort në zonën e Durrësit, por ai gjithashtu konsiderohet dhe një ndër më të preferuarit në Shqipëri.
Qendra e Durrësit është 6 km larg, ndërsa Aeroporti Ndërkombëtar Nënë Tereza, është 35 km larg. Tropikal Resort përbëhet nga një hotel modern 5 katësh dhe 5 godina të vogla të quajtura bungalows.

Hoteli është i ri, shumë modern me dhoma të dekoruara bukur. Hoteli është listuar si hotel me 4 yje. Ndërsa vilat e vogla që kanë qenë godina ekzistuese, janë rikonstruktuar në vitet e fundit, dhe janë të listuara me 3 yje.
Në resortin tonë gjeni çdo gjë në një vend të vetëm: bare, restorante, disko verore, shërbim në plazh, shërbim në pishinë, ekipe animatorësh, aktivitete muzikore, kënd lojërash për fëmijë, mjedise sportive, fusha futbolli, mjedise për organizimin e dasmave, salla konferencash etj. Tropikal është gjithashtu rezidenca e preferuar e gjithe ekipeve sportive vendase dhe të huaja si dhe rezidenca e përhershme e ekipit futbollistik Skëndërbeu.
Tropikal Resort, mrekullia buzë detit Adriatik!

 f Insta                                                                 Rezervo

Share
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Orari:

10:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,