Hotel Villa Belvedere

Rruga Nacionale Durres-Kavaje Durrës
+355 682063022 / +355682063020

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Hotel

– Villa Belvedere, është vendosur në zonën e popullarizuar të plazhit të Shkembi Kavajes, 6 km larg qendrës së Durrësit. Me  një restorant që shërben kuzhinën shqiptare, Villa  ofron një pishinë të hapur, sauna dhe një palestër.  Brendësia e këtij hoteli elegant është zbukuruar në stilin tradicional italian. Të gjitha njësitë e akomodimit përfshijnë ajër të kondicionuar, TV me kanale satelitore, një minibar dhe një banjo private si dhe  Wi-Fi falas.

Plazhi më i afërt është 100 metra larg.  Amfiteatri i Durrësit, amfiteatri më i madh Romak në Ballkan, është në qendër të qytetit. Aeroporti i Tiranës është 35 km nga Belvedere.

-Vila Belvedere e sjell tek ju këtë verë:

BAMBOO coffee & restaurant – është një koncept i ri që  me një stil unik buzë detit ku mund të shijoni pamjen e mrekullueshme të detit dhe gjirit ma te bukur qe ka  Adriatiku.

-Plazhi privat i Vila Belvedere e gjeni tek Shkembi Kavajes me emrin Bamboo by Vila Belvedere 

Tradita vazhdon !

Ne flasim gjuhën tuaj!

Adresa: Rruga Nacionale Durres-Kavaje Durrës

Web   f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00

Informacion shtesë:

Amfiteatri Boutique Hotel Durres

Rruga e Kalasë, Durrës, Albania
+355 522 31100

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Hotel

Amfiteatri Boutique Hotel është një akomodimet që ndodhet në qendër të Durrësit, vetëm pesë hapa larg nga Amfiteatri i Durrësit, më i madhi dhe më i rëndësishmi, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Ballkan, është ndërtuar në fillim të shek të II të e.s gjatë sundimit të perandorit Trajan.
Hoteli siguron të gjitha komoditetet që ju nevojiten për tu ndjerë si në shtëpinë tuaj. Edhe pse e vogël, kjo ndërtesë e restauruar 100-vjeçare fsheh disa thesare sekrete.
Zbuloni një koleksion unik të fotografive të rralla të Qytetit të Vjetër të Durrësit dhe amfiteatrit, të ekspozuar për ju ku mund të shijoni dhe mëngjesin.
Shijoni pamjet befasuese të diellit që lindin dhe perëndojnë në detin e bukur Adriatik, ndërsa udhëtoni në kohë pa patur nevojë për një makinë kohe, amfiteatri do të jetë vetëm prapa dritares tuaj të dhomës tuaj ku nuk mungon ajri i kondicionuar, Free WIFI dhe TV.
Ndërkohë, ne do të sigurohemi që të kënaqeni plotësisht me mikpritjen dhe ushqimin tonë shqiptar, në mënyrë që ta bëni këtë një përvojë të paharrueshme dhe të mbeteni të kënaqur.

Adresa: Rruga e Kalasë, Durrës, Albania

Web f Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Hotel Kleart

Golem, Durres, Albania
+355686015864

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Në Hotel Kleart do të gjeni kushtet, komaditetin e nevojshëm që ju duhet juve dhe familjarëve tuaj gjatë sezonit të veres. Ky hotel ka pamje nga deti, dhe ndodhet në rradhën e parë në plazhin e Golemit, Durrës ku pushuesit gjenden nga dhoma te Bar, Cadrat edhe deti kjo e bën që klientët tanë të ndihen komod edhe të relaksuar.

Hoteli ofron gjithashtu lokal për të pirë një kafe ose për të ngrënë drek me familjarët tuaj, pranë nesh do të mund të gjeni një larmishmëri ambientesh të tilla si : ambiente për fëmijë, ambiente çlodhëse për të rritur dhe shijen gjatë darkës. Dhomat kanë dysheme me parket dhe të gjitha janë me ajër të kondicionuar si dhe orendi me cilësi moderne.

Në restorant shërbehen gatime tradicionale shqiptare, ku nuk mungojnë edhe gatimet italiane.

Ofrohet:
Free WiFi dhe parkim falas të siguruar privat.

Hoteli ka 20 dhoma ne total:
2 dhoma me krevate dopjo,
10 dhoma me krevat dopjodhe 1 tek,
7 dhoma me 3 krevate tek,
1 Suite.

Mirësevini pranë hotelit tonë.

Adresa: Golem, Durres, Albania

f                                                Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel Canal Grande

Rruga Pavaresia Apollonia, Plazh, Durres, Albania
+355694829271 / +355 052 260 922/3

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Hotel Canal Grande ndodhet në bregdetin e Adriatikut në zonën e plazhit të Durrësit, midis vendbanimit të qeverisë dhe shkëmbit të Kavajës. Hoteli ndodhet 100 m mbi det dhe ka dhoma të kompletuara me pajisje bashkëkohore.
Hoteli gjithashtu ka Bar-Restorant-Pizzeria Canal Grande 24 orë dhe shërben kuzhinë tradicionale shqiptare, si dhe një shumëllojshmëri gatimi, cilësi të lartë, shërbim të shpejtë dhe çmime të volitshme.
Ne kemi 20 dhoma. 8 dhoma me krevate dopio dhe 12 dhoma janë me 3 krevate. Ne ofrojmë Restorant dhe Chaise.
Hoteli gjithashtu ofron parkim per klientet
Shërbimet:
Plazhet:
Rinorja e plazhit
Plazh privat
Distancat nga:
Aeroportet: 37 km
Portet: 9 km
Largësia në det: 0 m
Largësia në Qytetin e Vjetër: 10 km
Aktivitetet:
Bilardo
Palestër
Pajisjet dhe pajisjet e Hotelit:
Restorant
24 orë shërbim në dhomë
Parking pa pagesë
Wi-Fi falas
Zona e lojërave të fëmijëve
24 orë shërbim në resepsion
Luaj për fëmijët
Të gjitha njësitë e akomodimit janë të pajisura me:
Ballkoni
Televizor
Ajri i kondicionuar
Banjo / tualet
Wi-Fi falas

Adresa: Rruga Pavarsia Apollonia, Plazh, Durres, Albania

f                                               Booking

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Blue Marine

Lagjia 13, Shkembi Kavajes, Durres, Albania
+355684026238

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Ka një kopsht dhe një bar, Blue Marine Hotel është vendosur në Durrës, 2.7 km nga Shkëmbi i Kavajës dhe 11 km nga Porti i Durrësit. Hoteli ofron një restorant, recepsioni 24 orësh dhe shërbim në dhomë, së bashku me free WiFi. Dhomat janë të pajisura me një ballkon.

Dhomat janë me ajër te kondicionuar, një TV të sheshtë me kanale satelitore, një frigorifer, një dush, një tharëse flokësh dhe një tavolinë. Në hotel çdo dhomë ka një banjo private.

Mëngjesi është në dispozicion në ambjentet e Blue Marine Hotel.

Aeroporti më i afërt është Tirana International Nënë Tereza, 37 km nga hoteli, ambjenti i Blue Marine Hotel Residence ofron një shërbim për të gjithë klientët që duan të eksplorojnë bukuritë turistike.

Hoteli ështe i vlerësuar dhe nga Booking me notën 9.0 nga klientët qe kanë frekuentuar hotelin tonë dhe komentet e tyre ishin pozitive.

Eshtë një nga hotelet më të mira që ndodhet në zonën e quajtur Shkëmbi i Kavajës.

Adresa: Lagjia 13, Shkembi Kavajes, Durres, Albania

Web f Insta                                                       Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Almar Hotel

Shkembi Kavajes, Durres, Albania
+355699112020 / +355672869674

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Almar Hotel ndodhet në zonën e famshme të plazhit të Shkëmbit të Kavajës, 6 km larg qendrës së Durrësit.

Ka free Wi-Fi dhe një restorant me kuzhinë tradicionale shqiptare pa përjashtuar gatimin mesdhetar dhe atë europian. Gjithashtu është edhe Bar që pushuesit të cilët janë në cadra u jep komoditetin të marrin ndonjë pije freskuese, kafe, ujë etj.

Të gjitha njësitë e akomodimit ku futen edhe dhomat përfshijnë ajër te kondicionuar, një TV me kanale satelitore, një minibar dhe një banjo private.

Amfiteatri i Durrësit, Amfiteatri më i madh romak në Ballkan, është në qendër të qytetit.

Aeroporti i Tiranës është 35 km nga Hotel Almar

Hotel Almar disponon 20 dhoma ne total, 6 dhoma jane per 3 persona , 14 dhoma jane deshe ne gjithe dhomat e hotelit jane Te perfshira ne cmim cadrat dhe e bukura e gjithë dhomave është se janë me pamje nga deti që e bëjnë akoma më të këndshme relaksin edhe shijen e pushuesve tanë.

Shërbimet
Largësia nga deti: 0 m
Pajisjet e hoteleve dhe ofertat:
Ashensor
Bar plazhi
Pa pagesë Wi-Fi
Të gjitha ambjentet janë të pajisura me:
Ballkon
Televizor
Kondicioner
Free Wi-Fi

 

Adresa: Shkembi Kavajes, Durres, Albania

Insta                                                Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel Vila Lule

Lagjia 13, Plazh Durres, Rruga Porta e Detit, Durres, Albania
+355 695898858 / +355 673982498

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Ka një plazh privat, Hotel Vila Lule është e vendosur në Durrës. Ajo ofron një palestër dhe Wi-Fi falas.

Me një ballkon, dhomat me ajër të kondicionuar vijnë me një TV me kanale kabllo. Secili ka një banjo private të pajisur me tharëse flokësh.

Vila Lule ndryshon nga vilat e tjera që e rrethojnë.

Ndërtuar në vitet ’30 në zonën e plazhit të quajtur Iliria, ajo ndodhet në rradhën e parë përballë detit. Projektuesi i saj Kristo Sotiri ia dedikoi tërësisht të shoqes duke i dhënë emrin e saj Lule, vilës  një dhuratë që do t’i rezistonte kohës deri pas ndërrimit të sistemit.

Sot Vila Lule, me të njëjtin sharm dhe finesë destinohet për pushuesit dhe turistët e shumtë.

Pushuesit shijojnë ushqimet me menu te ndryshme tradicionale dhe ato moderne europiane ku dominon produkti i detit. Mëngjesi ofrohet çdo ditë në ambjentet e hotelit.

Porti i Durrësit, me tragete per në Itali, është 5 minuta me makinë larg nga Vila Lule, ndërsa Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës Nënë Tereza është 22 minuta larg.

Hotel Vila Lule është një nga hotelet më të vlerësuara në Durrës! Pushuesit ndihen komod ne ambjentet tona si: Restorant, Bar, Cadrat-shazllone.

Hoteli është i vlerësuar dhe nga kanali më i madh i prenotimeve online me notën 9.5 (Booking.com).

Gjithashtu ajo është një nga ambientet e vlerësuar edhe nga banorët vendas që e frekunetojnë gjatë gjithë vitit.

Ne flasim gjuhën tuaj!

Hotel Vila Lule ofron:
Parkim falas
Free Wi-Fi
Pamje nga deti
Dhoma familjare
Restorant
Bar

Adresa: Lagjia 13, Plazh Durres, Rruga Porta e Detit, Durres, Albania

Web f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

07:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Vila Ferati

Adresa: Rruga Venecia Iliria plazh durrës, përball Hotel Casa-Blanca
0682920461

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Vila Ferati E vendosur në zemër të plazhit të Durrësit , Për të gjithë ata që zgjedhin plazhin e Durrësit dhe te shijojë  mesin e saj,

Vila Ferati ua mundëson këtë ,jeni afër detit,  afër cdo feste dhe cdo aktiviteti që behet  gjatë sezonit të verës,

Stafi mikpritës dhe i vëmendshëm në çdo hollësi dhe plotësisht në dispozicion të klientit me kujdes që do të bëjë pushimet tuaja dhe më të këndshme.

Gëzoni rrezet e diellit të lidhur me atë që dëshironi!  Kjo është ajo që ne menduam.  Për herë të parë në Durrës , lloji më unik i tyre me 13 doma  pushimi në “VILA FERATI”  e konsideruar nga të gjithë turistët tanë si “OAZ”  Ku tre(3)   dhoma janë të paisuar me krevat dopio 1, krevat tek 1.

Sherbime falas: Parkim falas, WiFi, Ajer i kondicionuar.

Dy dhoma janë dyshe për akomodimin deri ne gjashtë (6)  persona. Tetë dhomat e tjera janë për akomoditetin për katër (4) persona , ku për gjithë të akomoduarit kanë si mundësi dhe opsion jashtë dhomave në ambientin jashtë gjen secili mini-barin  dhe ambientin për gatim me numrin që ka sipas dhomës së vete , ku gatuajnë sipas dëshirës .

Pra, ju ende gjeni! Na kontaktoni !

Adresa: Rruga Venecia Iliria plazh durrës, përball Hotel  Casa-Blanca

f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Hotel “VELA”

Rruga per PLAZH, 2504, Golem,Durres, Albania
069 25 54 187

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Hotel

Hotel Vela eshte nje hotel i klasit te larte i vendosur ne Durres, prane zones se plazhit te njohur si Shkembi Kavajes, prane Durrësit.
Pishinë e hapur vetëm 20 m nga uji i detit ofron relaksim Palm Beach, një vend zbavitës për fëmijët për të luajtur. Gjithsesi, plazhi privat i Vela është një mundësi tjetër që ju mund të bëni pa bare anësore dhe shërbim rreth.

Adersa:Rruga per PLAZH, 2504, Golem,Durres, Albania
f Insta                                                                        Booking

Orari:

Open : 00:00 -24:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Grand Hotel Pameba

Rruga Qemal Stafa, Golem, Albania
0578 62080

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Grand Hotel Pameba ofrohen akomodim bashkëkohor:në 30 dhoma dhe 2 suita.
Grand Hotel Pameba gjendet dhe restoranti me nje menu te pasur e guzhine nderkombetare te paasuruar me traditen shqiptare
Ambientë për Konferenca dhe seminare,me paisjët adekuate audiovizuale.
Pishinë e hapur në një ambient të bukur dhe relaksues.
Aktivitete në Këndin e sportit , përfshirë fushen e basketbollit, volejballit dhe minifootballit.
Lojra dhe zbavitje për fëmijë në  Këndit e Lodrave.
Plazh privat të Hotelit.
Parkim privat për 60 makina dhe automjete te tjera.
Internet Wireless në tërë sipërfaqen dhe dhomat.

Web f Insta                                                      Rezervo

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,