BAR Restorant Piceri Deti

Ura Dajlanit, Durrës, Albania
069 911 2433

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Restorant

BAR Restorant Piceri Deti me nje eksperience te gjate ne fushen e gastronomise, ne gatime me baze peshku dhe mishi.

BAR Restorant Piceri Deti  Durrësi është një nga ata qytete që nuk mbeten kurrë pa vizitorë! Edhe gjatë vitit, kur sezoni i plazhit ende nuk ka nisur apo sapo ka përfunduar, Durrësi është destinacioni më i vizituar i vëndit dhe sidomos nga Tirana dhe të huajtë që vijnë në Tiranë.

Arsyeja është e thjeshtë.!

Aty tashmë është krijuar një traditë e gjatë e kulinarisë së peshkut e frutave të detit e tashmë në Durrës gjendet  si një nga restorantet më të shijshme të kuzhinës së detit.

Më poshtë, do të gjeni listën e atyre që duhet të mbani në konsideratë gjatë vizitës tuaj të ardhshme:

Merluc, Orata apo Gaforre, Karkaleca , Midhje,Oktapod, Sardele,  Karpaço Peshku etj.
Supë me Peshk,Gjuzë me Limon në tigan, Supë me Peshk,
Linguini, Spaghetti, Rizoto  me karkaleca, Sallatë me Oktapod , e shume lloje te tjera …
Janë vetëm disa nga produktet e shkëlqyera të detit që do të gjeni në Restorant Deti.
Menuja e pasur dhe pamja fantastike e bëjnë qëndrimin në këtë restorant vërtet  një përvojë unike.  Vizita e këtij vendi tashmë është kthyer gati në një atraksion turistik më vete.

Restorant Deti vetë emrin e  ka mare nga që është afër me  detin,  ku dhe te  gatimi përfshihen  në shumëcen e tyre  produktet e detit, që  peshkatarët e zonës peshkojnë cdo dit në detin Adriatik  . dhe   janë  të pranishme ne restorantin tonë .

Restoranti ofron dhe nje akomodim ne Shtëpi Pritje e  ndare ne dhoma teke, dhoma dyshe, dhoma familjare etj. Dhomat janë me ajër te kondicionuar, një TV të sheshtë me kanale satelitore, një frigorifer, një dush, një tharëse flokësh dhe një tavolinë. Në hotel çdo dhomë ka një banjo private.

Adresa: Ura Dajlanit, Durrës, Albania

fInsta                                                     Rezervo

Orari:

11:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Hotel Villa Belvedere

Rruga Nacionale Durres-Kavaje Durrës
+355 682063022 / +355682063020

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Hotel

– Villa Belvedere, është vendosur në zonën e popullarizuar të plazhit të Shkembi Kavajes, 6 km larg qendrës së Durrësit. Me  një restorant që shërben kuzhinën shqiptare, Villa  ofron një pishinë të hapur, sauna dhe një palestër.  Brendësia e këtij hoteli elegant është zbukuruar në stilin tradicional italian. Të gjitha njësitë e akomodimit përfshijnë ajër të kondicionuar, TV me kanale satelitore, një minibar dhe një banjo private si dhe  Wi-Fi falas.

Plazhi më i afërt është 100 metra larg.  Amfiteatri i Durrësit, amfiteatri më i madh Romak në Ballkan, është në qendër të qytetit. Aeroporti i Tiranës është 35 km nga Belvedere.

-Vila Belvedere e sjell tek ju këtë verë:

BAMBOO coffee & restaurant – është një koncept i ri që  me një stil unik buzë detit ku mund të shijoni pamjen e mrekullueshme të detit dhe gjirit ma te bukur qe ka  Adriatiku.

-Plazhi privat i Vila Belvedere e gjeni tek Shkembi Kavajes me emrin Bamboo by Vila Belvedere 

Tradita vazhdon !

Ne flasim gjuhën tuaj!

Adresa: Rruga Nacionale Durres-Kavaje Durrës

Web   f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00

Informacion shtesë:

Amfiteatri Boutique Hotel Durres

Rruga e Kalasë, Durrës, Albania
+355 522 31100

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Hotel

Amfiteatri Boutique Hotel është një akomodimet që ndodhet në qendër të Durrësit, vetëm pesë hapa larg nga Amfiteatri i Durrësit, më i madhi dhe më i rëndësishmi, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Ballkan, është ndërtuar në fillim të shek të II të e.s gjatë sundimit të perandorit Trajan.
Hoteli siguron të gjitha komoditetet që ju nevojiten për tu ndjerë si në shtëpinë tuaj. Edhe pse e vogël, kjo ndërtesë e restauruar 100-vjeçare fsheh disa thesare sekrete.
Zbuloni një koleksion unik të fotografive të rralla të Qytetit të Vjetër të Durrësit dhe amfiteatrit, të ekspozuar për ju ku mund të shijoni dhe mëngjesin.
Shijoni pamjet befasuese të diellit që lindin dhe perëndojnë në detin e bukur Adriatik, ndërsa udhëtoni në kohë pa patur nevojë për një makinë kohe, amfiteatri do të jetë vetëm prapa dritares tuaj të dhomës tuaj ku nuk mungon ajri i kondicionuar, Free WIFI dhe TV.
Ndërkohë, ne do të sigurohemi që të kënaqeni plotësisht me mikpritjen dhe ushqimin tonë shqiptar, në mënyrë që ta bëni këtë një përvojë të paharrueshme dhe të mbeteni të kënaqur.

Adresa: Rruga e Kalasë, Durrës, Albania

Web f Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Restorant “Te NIKU”

Rr"Pavarsia " Ura E Dajlanit Durres, Albania
069 68 65 606 , 069 48 92 258

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Restorant

Restorant “Te NIKU” është një nga restorantet më të mira në Durres, duke ofruar ngrënie te mire ,

mikpritje të madhe dhe ngrohtësi familjare që nderon traditën dhe vlerat e kulturës shqiptare.

Ofrohen gatime mesdhetare,italiane, shqiptare dhe vegjetariane nga me te shumellojshmet.

Adersa:Rr”Pavarsia ” Durres, Albania

f Insta                                                                        Booking

Orari:

Open : 9:00-00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

“Vera” Restaurant

Shkembi Kavajes Golem ALBANIA
069 65 62 423

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Restorant

Restorant “Vera” është një nga restorantet më të mira në Golem, duke ofruar ngrënie te mire ,

mikpritje të madhe dhe ngrohtësi familjare që nderon traditën dhe vlerat e kulturës shqiptare.

Ofrohen gatime mesdhetare, europiane, shqiptare dhe vegjetariane nga me te shumellojshmet.

Adersa:Shkembi Kavajes Golem ALBANIA
f Insta                                                                        Booking

Orari:

Open 9:00-00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Mira Mare

Rruga Pavaresia, Durres
0697753179

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Restorant, Hotel

 

Miresevini ne ‘Mira Mare’ Hotel dhe Restorant, nje ambient komod qe ju ofron kenaqesine qe kerkoni. Dhomat me pamje nga deti dhe cilesia e larte e ushqimit do t’jua beje pushimet tuaja te paharruara.

Adresa: Rruga Pavaresia, Durres

Web   f Insta                                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Restorant

 

Restoranti ITALIANO ofron jo vetem nje restorant por nje mrekulli per te shpetuar nga monotonia e dites.
Prodhime deti te fresketa te cilat japin kenaqesine e te shijuarit si edhe na bejne te ndihemi me afer detit. Arredimi perfekt ku ju ben te ndjeheni shume komode.
Nje vend i shkelqyer ku do shijoni guzhinen italiane nga nje prej shefave me te mire italian .
Ju beje te ndiheni te qete dhe te harroni te gjitha streset dhe lodhjet e dites. Ju mirpresim te shijoni gatimet tona por edhe kafene.kapucino “MADE IN ITALIA”

Adresa: Lagjia 13 RR.Pavarsia , Durres

f Insta                                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:

Pizza Napoli

Rruga Pavaresia, Lagjia 13, perball hotel Palace te hotel Colombo, Durres
069 76 50 121

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Piceri

 

Pizza Napoli është dhe do të mbetet për shumë kohë lider në fushën e shërbimit të ushqimit. E para në stilin unik të picave, dhe e pakonkurueshme në cilësinë e lartë të shërbimit.
Pizza Napoli është shoqëria e standarteve të larta të shërbimit, e ideve të reja dhe kujdesit maksimal ndaj konsumatorit.

Adresa: Rruga Pavaresia, Lagjia 13, perball hotel Palace te hotel Colombo, Durres

Web   f   Insta                                                                        Booking

Informacion shtesë:

Bar Restorant Hotel Kevin

Pishat e Buta, Golem, Durres
069 73 10 550

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Restorant, Hotel

 

Bar Restorant Hotel ‘Kevin’ ju ofron nje vend relaksi per te kaluar pushime te paharrueshme me familjen si dhe me miqte tuaj. Nese deshironi nje vakt te shijshem me nje pamje te mahnitshme atehere jeni ne vendin e duhur.

Shumellojshmeria e ushqimit dhe komoditeti i hotelit i pershtatur si per cifte ashtu dhe per familje ju ofron qetesine qe kerkoni per momente te cilat do ju mbeten gjate ne kujtese.

Adresa: Pishat e Buta, Golem, Durres

f   Insta                                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:

Oasis Bar Restorant

Kompleksi Lura, Gjiri i Lalzit, Durres
069 70 01 431, 069 70 95 710

Përshkrimi:

Shiko më shumë

   

Kategoria: Bar, Restorant

 

Nese deshiron nje vakt te shijshem te rrethuar me nje pamje te mahnitshme ky eshte vendi ideal ku duhet te jeni. Me nje shumellojshmeri te ushqimeve te fresketa te pergatitura nga shefat me te mire te kulinarise shqiptare. Oasis eshte vendi ku ju do te kaloni momente te paharrueshme.

Adresa: Kompleksi Lura, Gjiri i Lalzit, Durres

f Insta                                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria: